Prahy a tesnenia

 

Ako doplnok k sortimentu dverí ponúkame zákazníkom prahy a to klasické,ako aj štetinové a automatické padajúce. V ponuke máme aj celý rad tesnení a doplnkov od rôznych výrobcov.

Ak Vám vadí prievan, potom vhodným doplnkom dverí je aj vhodne zvolený prah.

* Novinkou je automatický prah, ktorý sa po zatvorení dverí automaticky vysunie a tým vyplní medzeru medzi dverami a podlahou . Dokáže zrovnať aj nejaké tie nerovnosti. Tento prah sa frézuje zo spodnej časti dverí.

 

automatický prah umiestnenie na zárubni utesnenie špáry medzi podlahou a dverami

 

* Lacnejšou alternatívou sú pevné štetiny, ktoré sa frézujú zo spodnej časti dverí,prípadne priskrutkujú zo spodu,alebo boku dverí -  štetiny sa dajú po čase ak sa opotrebujú vymeniť.

 

tesniaca štetina narážacia zboku naskrutkovateľná štetina hliníková hliníkový profil 16mm z gumou

 

* Štetiny a tesnenia na vonkajšie dvere a brány.

Riešením sú buď hliníkové (natural hliník,alebo eloxovaný hliník),alebo PVC lišty , štetiny čierne polypropilénové /dajú sa objednať aj biele / .
Montovateľné zboku dverí,alebo zospodu dverí  / v tvare *L*/ . Rôzne výšky nosných profilov ako aj dlžky štetín od 10mm do 150mm prekrytia ( požiadajte si emailom o nákres veľkosti profilov)

medzery medzi dverami a podlahou. V dĺžkach 1000mm a 3000mm. /PVC v  dĺžkach do 1020mm/

Je možnosť dodať aj flexi profilové kartáče,kde nosný profil je z termoplastickeho materialu .

štetiny na brány a vonkajšie dvere

* Hliníkový profil s gumovými tesneniami:

Profil má výšku 23mm a guma výšky 17 a 35mm - čierna čiže celkove 40mm a 58mm

Eloxovaný profil 16mm na ktorom je gumove tesnenie /domčekové/ vo farbe biela,krémová,hnedá

 

* Garážový set:
jedná sa o hustý kartáč s dlhým vlasom sada 3 kartáčov dĺžky 880mm  pre celkovú dlžku 2640 mm.Celková výška 50mm výška kartáču 25 mm  farba biela a hnedá.

 

* Pre interiérové dvere ponúkame aj drevené prahy rôznych prevedeniach a to aj pre výškové rozdiely podláh. /ako vidieť na obr. 1 a 2 / rôzne dreviny a aj atipické rozmery.

drevený prah pre rôzne výšky podláh

* Tesnenie zárubní dverí

na zatesnenie prievanu vchodových,prípadne iných dverí je možné použiť Hliníkový profil s gumou ktorý sa priskrutkuje,poprípade nalepý na telo zárubne a guma dosadá na dvere. Profil sa dá po celom obvode dverí. Na obr. je použitý profil na vrchnej strane zárubne,ešte potom sa dá po celom obvode.

hlinikový profil 16mm a gumové tesnenie v rôznych farbách po celom obvode dverí priskrutkovať