Obložka kovových zárubní

Obloženie kovových zárubní je vyrobené z lamino dosiek, pričom sú tvorené ako celo obkladové, alebo sa obloží iba časť zárubne. Na výrobu sú použité laminované DTD popredných výrobcov ako EGGER,Bučina DDD,Kronospan a iných,čo je zárukou vysokej kvality povrchovej úpravy,stálofarebnosti a oteruvzdornosti.Obložením sa dajú vytvoriť dvere klasické otváravé alebo aj zasúvacie/posuvné/ poprípade zlamovacie dvere.Tvarovo sa daju urobiť také isté ako laminované dvere.

Pri obložení celej kovovej zárubne ,čiže celoobložku sa zúži pôvodný priestor o 4-5cm zo šírky priechodu / pri dverách š.80 bude priechodná šírka z pôvodných 80 cm zúžená na 76-75 cm/ a z výšky o 2-3cm. Táto varianta zakryje celú pôvodnú kovovú zárubňu a v prípade potreby sa vyrobia aj širšie bočné obložky na zakrytie celého ostenia / to v prípade malých kovových zárubní zapustených v panely ako na obr. 2 / .Do ocelových zárubní sa vloží nová zárubňa,ktorá je nezávislá na pôvodnej ocelovej a tým sa dajú vyrovnať aj zle osadené pôvodné zárubne. Má všetky prvky tak ako zárubňa,klasická .

Pri čiastočnej obložke sa priestor zúži o 2cm a výška o 1cm . Po obložení zostava viditeľná určitá časť pôvodnej zárubne / pánty a časť na zatváranie,kde zapadá jazýček zámku /.Toto riešenie je vhodné tam,kde nie je dôležitá druhá časť za zavretými dverami,ako napríklad do špajze,či kotolne,dielne,alebo pivnice. Obloženie má svoje tesnenie,čím je zabezpečená tesnosť dverí proti prievanu.

 

čiastočné obloženie zárubne celoobloženie zárubne

Obrázok čiastočného obloženia zárubne a na druhom je celé obloženie zárubne

 

 

Riešenie obloženia kovovej zárubne zabezpečuje ,že nie je nutné búrať pôvodnú zárubňu a tak odpadá zbytočné prášenie a búracie práce.

Obložka kovovej zárubne sa dá použiť na skoro všetky typy pôvodných oceľových zárubní. Na obložku je možnosť osadiť ako otváravé dvere tak aj zasúvacie dvere,prípadne len slepú zárubňu bez dverí. Dá sa meniť aj orientácia dverí,čiže ak boli Pravé dvere dajú sa urobiť z nich Ľavé a naopak. Vzhľadom na skutočnosť,že sa obložky robia na mieru dá sa urobiť a zakryť takmer každý otvor a tak sa vytvorí dojem,ako keby to bolo namontované iba na čistý stavebný otvor. Obsahuje všetky prvky tak ako moderné zárubne,vrátane tesnenia,takže v konečnom dôsledku je to plnohodnotná zárubňa.

 

 

pôvodný stav  detail pôvodnej kovovej zárubne dvojkrídlové dvere pôvodný stav pred obložením

obrázky pôvodného stavu pred obložením zárubní

výsledný efekt obloženia zárubne zo zapustením do múru detail zapustenia obloženia zárubne v hrubom múre hotove dvere po obložení zárubne a zo zmenou šírky krídel dverí

obrázky konečného vyhotovenia obloženia kovových zárubní


Cenovú ponuku Vám vypracujeme po zameraní a obhliadke,prípadne predbežnú ak nám pošlete emailom rozmery cištého prechodu s hrúbkou muru a fotky pôvodneho stavu z oboch strán,na ktorých je vidieť celé dvere aj zo zárubňou.

 

povrchová úprava

čerešňajavorbukjelšadubmorganabuk čokobiela

Ak ste nenašli  v ponúkaných prevedeniach ten svoj vzor,dajte nám vedieť a pokiaľ to bude technicky možné,vyrobíme Vám dvere podľa Vašich predstáv. Navštívte aj našu galériu .

 

ďalšie odtiene nájdete Tu

 

 

img style=