Zasúvacie dvere

 

Výhodou zasúvacích dverí je úspora priestoru a zároveň vytvorenie moderného vzhľadu .

Zasúvacie dvere sú tvorené ako sendvič , hrúbka dverí je 36 mm, možnosť vytvorenia v prevedeniach ako plné,plné panel alebo sklené.

Na výrobu sú použité laminované DTD popredných výrobcov ako EGGER,Bučina DDD,Kronospan a iných,čo je zárukou vysokej kvality povrchovej úpravy,stálofarebnosti a oteruvzdornosti.

Sklo je hrúbky 4 mm,ale po dohode môže byť zamenené aj za plexisklo, prípadne vlepené sklo s fóliou hr. 6mm CONEX ,čím sa dosiahne aj väčšia odolnosť proti rozbitiu a možnosti zranenia sa buď detí,alebo dospelých.

 

Riešenie zasúvania je vytvorené nasledovne:

* zasúvajúce sa na stenu,kde je viditeľná garníža

* zasúvajúce sa len v zárubni / toto riešenie je len pre dvojkrídlové dvere minimálna hrúbka múru  musí byť 130mm,dvere sa zasúvajú zasebou len v priechodnom priestore zárubne /

*zasúvajúce sa do púzdra / toto riešenie treba zvážiť ešte pred vytvorením stavebných otvorov,lebo treba počítať zo zabudovaním púzdra. Tie sú pre sadrokartónové steny,alebo pre omietkové. /

*zasúvacie na stenu na ozdobnej lište / pri tomto riešení nie je zabezpečená tesnosť medzi dverami a stenou,je to skôr optická záležitosť /

 

zasúvajúce sa dvere na stenu zasúvanie dverí len v zárubni za sebou zasúvacie dvere do púzdra zasúvajúce dvere na lište bez zárubne sklené alebo plné

 

Detaily komponentov zásuvného systému:

Dvere sú poväčšine z horným vedením,osadené na hliníkovú vodiacu lištu , vozíky s kovovými ložiskovými pojazdami s nosnosťou 100kg a kovovými brzdami.

 

vozík zasúvacích dverí dorazová brzda zasúvacieho mechanizmu Proti výkivu je horné prítlačné koliečko.Najmä pri úzkych krýdlach zasúvacích dverí.

 

Toto riešenie je bezbariérové. Proti prievanu môžu byť opatrené štetinami,alebo automatickým prahom.

Ako ďalšia možnosť je zasúvací systém z doťahom,kde sa dvere sami dovrú do konečnej polohy.

 

Zasúvacie s bočným svetlíkom

Dajú sa vytvoriť zasúvacie dvere aj z bočným pevným svetlíkom v rôznych prevedeniach.

 

zasúvacie dvere z bočným svetlíkom bez zárubne zasúvacie dvere z bočným svetlíkom bez zárubne zasúvacie dvere z bočným svetlíkom zo zárubňou

 

Ďalším z riešení je aj použiť bočný otváravý svetlík

zo strany posuvu otvorenie svetlíka

 

Zasúvacie dvere sú buď zasúvané do "účka",alebo z viditelnou štetinou ,obe riešenia poskytujú rovnaké vlastnosti čo sa týka prievanu a tesnosti.

 

zasúvanie do "účka"zasúvacie do účkazasúvanie bez "účka" rez zasúvacie bez účka

 

Výhodou zasúvacích dverí je úspora priestoru,poskytujú optickú barieru a aj tepelnú pohodu.

Novinkou je možnosť zavesenia len na kolajku,bez zárubne a to aj len sklenej výplne / tzv. Sklené dvere - pozrite si ich tu /. Musíte však počítať,že dvere netesnia a sú tam viditelné medzeri medzi stenou a dverami. Niektoré inšpirácie v sklenných dverách nájdete aj v sekcií trendy /pri konci / - kliknite tu.

Zasúvacie dvere aj na pôvodné oceľové zárubne bez búrania:

Zasúvacie dvere sa dajú urobiť aj na pôvodné oceľové zárubne,bez nutnosti búrania starých zárubní o čom sa môžete presvedčiť ak prejdete do sekcie Obložka kovových zárubní,alebo kliknite tu .Nevýhodou je čiastočné zúženie priestoru,ale nie vždy je to problém.

 

Zlamovacie dvere

Sú alternatívou medzi posuvnými a otváravými dverami, čiastočne šetria priestor ...

zlamovacie dvere zlamovacie dvere zlamovacie dvere zatvorene zlamovacie dvere detail

Možnosť rôznych prevedení.

 

 

Stavebné púzdra:

V prípade záujmu o stavebné púzdra pre posuvné dvere do steny môžete si ich objednať priamo u nás. Púzdra sú vytvorené pre sadrokartónové konštrukcie alebo  púzdro pre  nanesienie omietky.

rozmery stavebných otvorov pre stavebné púzdro na zasúvacie dvere:

rozmer dverí výška otvoru šírka otvoru
600 mm 2085 mm 1385 mm
700 mm 2085 mm 1585 mm
800 mm 2085 mm 1785 mm
900 mm 2085 mm 1985 mm
1250 mm 2085 mm 2645 mm

 

Farebné prevedenia

 

čerešňajavorbukjelšadubmorganabuk čokobiela

ďalšie odtiene nájdete Tu

 

Jedným z prvkov úspory miesta bude aj častejšie používanie posuvných dverí,ktoré šetria priestor. Pri zabudovaní zasúvacích dverí do steny s týmto riešením treba počítať hneď na začiatku plánovania výstavby, alebo prestavby a zabudovať buď púzdra pre posuvné dvere,alebo urobiť stenu tak,aby sa do nej dali tieto posuvné dvere zasúvať a osadiť tam aj posuvný systém .

posuvné dvere do steny posuvné dvere do steny

 

Ak ste nenašli  v ponúkaných prevedeniach ten svoj vzor,dajte nám vedieť a pokiaľ to bude technicky možné,vyrobíme Vám dvere podľa Vašich predstáv.Navštívte aj našu galériu .

 

*zasúvajúce sa do púzdra / toto riešenie treba zvážiť ešte pred vytvorením stavebných otvorov,lebo treba počítať zo zabudovaním púzdra. Tie sú pre sadrokartónové steny,alebo pre omietkové.

Toto riešenie je bezbariérové. Proti prievanu môžu byť opatrené štetinami,alebo automatickým prahom.